آگهی-کالا

آگهی-کالا | ثبت تبلیغ رایگان , درج آگهی رایگان , درج آگهی ویژه , نیازمندی های آنلاین
***

آگهی-کالا

آگهی-کالا | ثبت تبلیغ رایگان , درج آگهی رایگان , درج آگهی ویژه , نیازمندی های آنلاین

آخرین مطالب
آخرین نظرات

۱۶ مطلب در مرداد ۱۴۰۰ ثبت شده است

شغل  حرفه یا کار آن بخش از زندگی ما است که رشد شخصی‌مان را بهمراه دارد رسیدن به این سطح از زندگی و ادامه دادن بدون داشتن اطلاعات پایه‌ای و لازم چالش‌های پیش رو را سخت‌تر میکند.

 

مشاغل قبل از قرارگیری در مسیرشغلی و استخدام شرکت‌ها تحقیق کرده و تعاریف اولیه موجود در ذهن‌مان را با علم روز مربوط بروزرسانی کنیم.

 

اصطلاح شغل معانی مختلفی دارد:

 

کار تمام‌وقت یا پاره‌وقت

کار پروژه‌ای فریلنسرینگ یا دورکاری

کار مسئولیتی مشخص

کار پروژه‌ای بلند مدت

 

مشاغل در واژه‌نامه کمبریج شغل مسئولیتی است که یک شخص برای بدست آوردن دستمزد یا مبلغی برعهده میگیرد مسئولیتی که سختی و مشکلات مربوط به خود را بهمراه دارد شغل یا پیشه به فعالیت منظمی میگویند که در ازای دریافت پول انجام میشود یک فرد پیشه خود را می‌تواند بصورت کارآموزی یا کارمندی یا حتی خود اشتغالی بدست بیاورد.

 

شغل را مجموع وظایف و مسئولیت‌های مرتبط و مستمر و مشخصی که از طرف سازمان امور اداری و استخدامی به عنوان کار واحد شناخته شده باشد.

 

افراد جامعه شغل‌ متفاوتی دارند از کارمند بانک گرفته تا باغبان فروشنده از آنجایی که شغل ها به چند دسته تقسیم میشوند انواع شغل براساس میزان مهارت و تخصص مورد نیاز تقسیم میگردند:

 

شغل‌ های تخصصی این نوع شغل به مدرک دانشگاهی نیاز دارد وکالت پزشکی دندانپزشکی معماری فیزیکدان معلمی استاد دانشگاه مهندسی داروسازی

 

شغل‌ های نیمه تخصصی مهارتی هستند و به توانایی فیزیکی افراد وابسته میباشد از جمله کارهای نجاری مکانیک خودرو آرایشگری نانوایی قصاب لوله‌کش که در دسته‌بندی مشاغل خدماتی نیز قرار میگیرد.

 

برای بدست آوردن شغل‌های خدماتی نیاز به گذراندن دوره‌ی آموزشی عملی یا کارآموزی زیردست استادکاران آن حرفه‌ میباشد سازمان فنی‌حرفه‌ای دوره‌های آموزش عملی را برای علاقمندان برگزار میکند.

 

شغل‌ های غیرتخصصی که به تخصص و مهارت خاصی نیاز ندارند نمونه این شغل‌ها خدمتکار نگهبان نظافت‌چی میباشد بسیاری از مدیران موفق شرکت‌های بزرگ تحصیلات دانشگاهی ندارند بسیاری از آنها در رده‌های شغلی رده پایین شروع به کار کرده مهارت‌ های تخصصی بدست آوردند و به تلاش خود ادامه دادند تا به جایگاه بالاتری رسیدند.

 

مشاغل تمام‌وقت و نیمه‌وقت

مشاغل در شغل تمام وقت ساعت کاری در شغل پاره‌وقت کمتر میباشد تعداد مشاغل پاره‌وقت در کشورهای پیشرفته به طور قابل توجهی افزایش یافته است و همچنان رو به رشد میباشد شغل دانشجویی از جمله مشاغل پاره‌وقت میباشد.

 

شغل‌ ها میتوان بصورت خوداشتغالی واسطه‌گری مشاغل جدید فصلی موقتی یا قراردادی هم دسته‌بندی کرد بیشتر افراد برای کاری که انجام میدهند حقوق دریافت میکنند برخی از شغل‌ ها هم وجود دارند که بدون پرداخت پول میباشند نمونه‌های آن میتوان به کارآموزی خانه‌داری اشاره کرد.

 

شغل روزمزد اصطلاحی است که به طور معمول به کارهایی با درآمد کم گفته میشود که مردم آن را تا زمان رسیدن به حرفه شان انجام میدهند ممکن است فردی با هدف دست‌یابی به کار مورد علاقه خود بصورت موقت در یک رستوران مشغول به فعالیت باشد.

 

بسیاری از دانشجویان نیز بخاطر سبک زندگی‌شان به سراغ شغل روزمزد میروند در واقع این نوع کار جز شغل های پاره‌وقت دانشجویی به حساب می‌آید شغل روزمزد فعالیتی است که فرد پس از بدست آوردن کار ایده‌آل‌اش آن را کنار میگذارد.

 

هرقدر به کاری که انجام میدهیم علاقمند باشیم این میزان بیشتر خواهد بود میزان رضایت شغلی به دیدگاه ما نسبت مختلف شغل بستگی دارد این میتوانند میزان درک ما از شغل محیط کار و تجربه های عاطفی که در محل کار تجربه میکنیم مربوط باشد.

 

یک شرکت براساس وظایف و تعاریف شغلی به یک نیروی کاری نیاز دارد آن جایگاه را در قالب آگهی استخدامی بصورت مستقیم یا غیرمستقیم برای کارجویان منتشر میکند.

 

آگهی استخدامی توضیحات مربوط به آن کار نوشته میشود شامل وظایفی است که نیروی کار باید انجام دهد و ادامه توضیحات مربوط به حقوق پاداش مدارک تحصیلی مورد نیاز میباشد این فرصت کاری ممکن است از طریق رسانه‌های استخدامی برای سایر کارجویان منتشر شود.

 

۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ مرداد ۰۰ ، ۱۷:۱۶
آگهی- کالا

مربوط به خانه و خانواده از تشکیل کوچکی است که در نتیجه زیست یک عده از انسان ها به میان می آید و این تشکیل کوچک به مثابه قسمتی از جامعه خویش شمرده میشود.

 

این مجموعه کوچک عبارت است از پدر، مادر، کودک که همه به اساس یک هدف مشترک که عبارت از زندگی مشترک درد و غم مشترک و تمامی مزایای زندگی مشترک نیازمند یکجا زیستن بوده اند و همچنان اعضای این محیط مشترک را یک رشته مهم با هم پیوند داده است که به نام عاطفه یاد میشود.

 

مربوط به خانه و خانواده مرکز یک کانون است که دو انسان از جنسیت های مختلف با رشته زرین ازدواج زندگی خود را به هم گره زده اند.

 

در چتر مستحکم صمیمیت با هم چون تن واحد نزدیک و محیط حیات مشتکر خود را با به وجود آوردن فرزند یا فرزندان بیش از پیش تقدس گرمی و زیبایی بخشیده اند.

 

زیبایی از لذت و گرمی میتواند دوام دار بوده و برای همیشه فروغ سعادت را در گوشه پنهان و پیدای خانه شان گسترده باشد مشروط بر اینکه زن و شوهر هم عقیده بوده و نظریات شان در ساختار یک زندگی با هم و مشترک یکی باشد و هر یک از مسئولیت و خویش در قبال خانه و خانواده آگاهی کامل داشته و برای حفاظت از خوشی های خانواده خویش آماده پذیرش زحمات و قربانی ها باشد.

 

در نتیجه ادامه زندگی دو انسان کامل و سالم طبیعی است که کودکان متعددی پا به عرصه هستی مینهند و با گذشت زمان یکی پی دیگری بزرگ میشوند این کودکان هم از افراد جامعه خویش به شمار می آیند که هر یک از این ها در زندگی آینده خویش امکان دارد بار دوش جامعه و یا حامی منافع و مصالح آن باشد.

 

اگر خدای ناخواسته فرزند خانواده به صورت یک عنصر مضر با کردار منفی در جامعه عرض اندام کند و باعث درد سر و ناراحتی ماحول و افراد دور و پیش و سایر اعضای اجتماع گردد واضح است که نام و حیثیت فامیل هم به زمین میخورد و مردم هم تقصیر را به گردن پدر و مادر آن می اندازند.

 

ولی اگر فرزند یک خانواده با خوی و خصلت نیک و انسانی مزین باشد باز هم به نمایندگی از خانواده خویش در متن جامعه از شهرت خوبی برخوردار میشود و افتخارات تربیت سالم وی نصیب والدین به ویژه مادر میگردد.

 

با کسب تربیت و آموزش سالم توانسته است در راه ترقی و تعالی کشور و مردم مصدر خدمات ارزنده گردد اهمیت و ارزش خانواده به صنف یک نهاد اجتماعی بدون تردید یک مسئله میباشد.

 

نقشی را که بزرگان فامیل در حضور کودکان اجرا میکنند تاثیرات آن در قسمت های مختلف زندگی آنها چون عرصه های فرهنگی اجتماعی اخلاقی عاطفی و نیز ساختار حیات انسانی آنها نمایان است خانواده در هر صورت و هر حالت در مقابل یکدیگر تعهداتی دارند.

خانواده

مربوط به خانه و خانواده در مجموع میتوان گفت که ارائه تعریفی از خانواده امری غیر ممکن است مجموعه پیچیده ای از انواع روابط و پدیده مختلف است که در آن مناسبات جسمی روانی اقتصادی و اخلاقی در چارچوب یک نظام یا نهاد اجتماعی با یکدیگر گره خورده است تعاریف مواردی چون تاکید بر اساسی و بنیادی بودن خانواده نهادی اولیه و نخستین بود.

 

در یک جمع بندی میتوان نتیجه گیری کرد که به خاطر دشوار و غیر ممکن بودن ارائه تعریفی جامعی و برای مفهوم خانواده بسیاری از صاحب نظران به تعریف نوعی از انواع خانواده بسنده کرده اند.

 

تاسیس و تشکیل خانواده یک پایه مستحکم اجتماعی در زندگانی انسانی به یک اصل خیلی با ارزش و عمیق شناخته شده است.

 

انسان به اقتضای فطرتش مجبور است که زندگی خود را در جامعه خویش تنظیم نماید و به خاطر اینکه از جامعه میباشد و یا شمرده میشود به فکر تشکیل خانواده می افتد.

 

همین که به این خواست خویش نایل آمد به منظور بقای نسل بشری کودکان خود را مکلف میداند به خاطر اینکه انسان ذاتا مخلوق اجتماعی است پس نمیتواند به تنهایی به حیات خویش سر و سامان دهد و به خوشبختی واقعی برسد.

 

مربوط به خانه و خانواده مقتضای فطرت به ازدواج و زندگی مشترک دست مییابد او میخواهد که این حقیقت را اثبات رساند که انسان چه زن و چه مرد نمیتواند تنها با خودش در تشکیل پروسه توسعه آن سهم بگیرد پس به همین دلیل ازدواج میکند و در ادامه و توسعه نسل بشر نقش خویش را ایفا مینماید.

 

اعضای خانواده را پدر و مادر و فرزندان تشکیل میدهند مگر مردم ما اکثر به صورت دسته جمعی زندگی مینمایند که این زندگی در اطراف کشور در روستاها بیشتر رواج دارد و بزرگان فامیل هیچ گاه از ته دل رضایت نمیدهند که اعضای فامیل از هم دور باشند به ویژه قبول ندارند که پسر جدا زیست نمایند.

 

به اثر و نتیجه نهاد خانواده در جامعه کارکرد خانواده میگویند کارکرد خانواده در واقع خدمات مادی و غیر مادی است که این نهاد به افراد در زندگی اجتماعی میدهد این خدمات به همراه جوامع دگرگونی میپذیرند و در عین حال مناسبات نزدیکی با فرهنگ و ارزش های همان جوامع دارند.

 

افراد از طریق نهاد خانواده در راستای سازگاری با محیط خویش آماده میشوند و به انسجام و بقای جامعه کمک میکنند گستردگی و عمق این کارکردها به تناسب نوع جامعه متفاوت هستند برخی از این کارکردها اساسی و جهان شمول هستند.

 

تامین معیشت و نیازهای اقتصادی افراد به ویژه کودکان اما برخی کارکردها از درجه اهمیت کمتری برخوردارند چون وظایف آموزشی تفریحی و اموری که به سلامت فرزندان مربوط میشوند.

 

کودکان در معنای عام آن و نیز تثبیت شخصیت کودکان در فرآیند تدریجی رشد جسمانی نیز از دیگر کارکردهای مهم خانواده است جایگزین کردن اعضا جامعه پذیری مراقبت و نگهداری از کودکان و سالمندان تعیین جایگاه اجتماعی افراد حمایت عاطفی از افراد کارکردهای دینی و اقتصادی از دیگر آثار و نتایج محتمل و گریزناپذیر نهاد خانواده محسوب میشوند.

 

۴ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ مرداد ۰۰ ، ۱۰:۵۰
آگهی- کالا

به دلیل تنوع خدمات ، تعریف آنها همواره کاری دشوار بوده است آنچه این امر را پیچیده تر می کند این واقعیت است که به دلیل نام حسوس بودن اکثر داده ها و ستاده ها ، غالبا درک و تشخیص راههای انجام و عرضة خدمات آسان نیست . بسیاری از مردم در تعریف کشاورزی یا تولید کالا با مشکل کمتری مواجهند ، از تعریف خدمات طفره میروند .

خدمت ، کار و عملی است که بوسیلة یک طرف به طرف مقابل عرضه میشود گرچه ممکن است این روند با یک محصول فیزیکی در ارتباط تنگاتنگ باشد ، اما این عمل لزوماً نامحسوس است و معمولاً به مالکیت هیچ یک از عوامل تولید منجر نمیگردد .

خدمات ،‌ نوعی فعالیت اقتصادی اند که با پیامد ایجاد تغییر مورد نظر در دریافت کنندة خدمت یا به نیابت  از او  در مکانها و زمانهای خاص برای مشتریان ایجاد ارزش میکنند و منافعی را مهیا مینمایند .

تولید کنندگان به عنوان فراهم آورندگان خدمات

مراکز خدماتی سودآور در شرکتهای تولیدی در حال تغییر دادن بسیاری از شرکتهایی هستند که در زمینه هایی از این قبیل رایانه ،  خودرو ، تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی مشهور هستند خدمات تکمیلی شامل مشاوره ، اعتبار ، حمل و نقل و تحویل ، نصب و راه اندازی ، آموزش  و تعمیر و نگهداری که زمانی برای کمک به فروش تجهیزات  مطرح شده بودند ، امروز به سهم خود ، حتی برای مشتریانی که قصدخرید تجهیزات رقابتی را دارند ،‌ به عنوان خدمات سود آور ارائه میشوند .

چندین تولید کننده بزرگ شامل جنرال الکتریک و فورد درنتیجه توسعه سرمایه گذاریهای اعتباری و واحدهای استیجاری ،  به عوامل مهمی در بخش صنایع خدمات مالی تبدیل شده اند به همین ترتیب ، بسیاری از کارخانه های تولیدی سعی دارند بسیاری از جاذبه های رقابتی خود را بر روی تواناییهایشان در امر مشاوره ، تعمیر و نگهداری و حل مشکلات در سطح جهانی متمرکز نمایند . 

در حقیقت ، مراکز خدماتی  سودآور ،  غالباً سهم قابل توجهی در عایدات به دست آمده به وسیلة تولید کنندگان  شناخته شده ای نظیر شرکتهای آی . بی . ام ،‌ جنرال الکتریک ، جنرال موتورز دارند .

فشارهای مالی که سازمانهای غیر انتفاعی با آن روبرو هستند ، آنها را مجبور میسازد که نه تنها قیمتها را شکسته  و عملیات کارآمد را توسعه دهند ،  بلکه توجه  بیشتری به نیازهای مشتریان  و فعالیتهای رقابتی  معطوف دارند  در تلاش آنها برای کسب منابع جدید درآمد ،  بسیاری از سازمانهای غیر تجاری در پی توسعه نگرش مستحکم تری برای بازاریابی هستند ، که غالبا مستلزم تفکر مجدد در بازنگری در خطوط تولید ، افزودن  بر خدمات سود آور نظیر  فروشگاهها ، تهیه فهرست  خرده فروشیها ،  رستورانها  و دفاتر مشاوره ،‌ همچنین سختگیری بیشتر در مورد آن بخش از بازار که مورد نظر آنهاست و اتخاذ سیاستهای قیمتگذاری واقعی تر میباشد .

بازاریابی خدمات در مقابل بازاریابی کالاهای فیزیکی

امروزه محیط پویای خدمات ، امتیازی برای بازاریابی مؤثر محسوب میگردد گرچه هنوز هدایت عملیات کارآمد مهم است ، اما دیگر برای موفقیت  کفایت نمی کند ضروری است محصولات خدماتی بر اساس نیاز مشتریان  طراحی شده ، واقع بینانه قیمتگذاری شوند در مسیرهای مناسب توزیع شده و به طور فعال به مشتریان معرفی شوند . 

رقبای جدید در بازارها ،  خدمات خود را بر روی بخشهای خاص بازار و در راستای  قیمتها ، تلاشهای ارتباطی و تحویل خدمات متمرکز  کرده اند ،  بدون آنکه سعی کنند تمام نیازهای همة مردم را در نظر بگیرند .

تفاوتهای اساسی بین کالا و خدمات

هر فراورده مزایای مشتریانی که آن را خریداری کرده و از آن استفاده میکنند ، ایجاد میکند کالاها عبارتنداز اشیاء یا آلات فیزیکی ،  درحالی که خدمات کنش یا عملکرد هستند تحقیقات اولیه به منظور متمایز ساختن خدمات از کالاها به طور خاص بر چهار تفاوت کلی تأکید داشت نامحسوسی ،  عدم تغییرپذیری فنا پذیری ستاده و همزمانی تولید و مصرف بود  گرچه این ویژگیها هنوز ذکر میگردند ، اما به دلیل نظری بودن و بیش از حد ساده کردن محیط جهان واقعی ، مورد انتقاد قرار گرفته اند .

احتمالاً  تفاوت عمده بین کالاهای خدمات در این واقعیت نهفته است که مشتریان معمولاً فقط ارزش خدمات را کسب میکنند ، بدون اینکه مالکیت دائمی هر یک از عناصر محسوس را به دست آورند در بسیاری از موارد ،  بازاریابان  خدمات فرصت اجاره و استفاده نمودن از اشیاء فیزیکی را به مشتریان میدهند ، نظیر اجارة خودرو یا اتاقی درهتل ،  یا استخدام کوتاه مدت هتل ،‌تغییر میکند ، خود شما به عنوان خریدار خدمات ، می دانید که گرچه توجه اصلی شما به  طرز رفتار با شما در طول تحویل خدمات نیز تأثیر بسزایی در رضایت شما دارد .

گرچه خدمات اغلب شامل عوامل محسوسی میباشند مانند نشستن بر روی صندلی در هواپیما ، خوردن غذا ، سپردن تجهیزات آسیب دیده به تعمیر کار اما اساساً انجام خدمات ، نامحسوس است .

امتیاز مالکیت و استفاده از فراورده های تولیدی ، از ویژگیهای فیزیکی آنها ناشی میشود گرچه تصویر علامت تجاری هم ممکن است مزایای به همراه داشته باشد .

مفهوم خدمات به عنوان عملکرد که قابل لمس و بسته بندی نیست و نمیتوان آن را به جای دیگری برد ، به استفاده از استعاره ای هنری برای مدیریت خدمات منجر میشود تجسم تحویل خدمات شبیه اجرای نمایشی است که در آن کارمندان خدماتی به عنوان بازیگر و مشتریان به عنوان تماشاچیان محسوب میشوند ما در مورد مفاهیم مدیریتی مربوط به این استعاره و تشبیه ، برخی خدمات دربرگیرندة شیئی فیزیکی مانند خودرو یا وسیلة موتوری هستند اما بازاریابی خودروی اجاره ای ،  از تلاش برای بازاریابی یک شی مادی صرف ،  بسیار متمایز است .

در مورد اجاره  خودرو ،  مشتریان معمولاً به جای رزرو خودرویی با مدل یا مارک بخصوص ،  گروه خاصی از آن را برای خود در نظر میگیرند .

آنها به جای نگرانی در مورد رنگ و روکش ،  بر عناصری مانند قیمت ، موقعیت و ظاهر ،  شرایط مساعد تحویل و حق انتخاب ،  میزان پوشش بیمه ،  حفظ و پاکیزگی وسایل نقلیه ، تأمین اتوبوسهای بین شهری رایگان برای رسیدن به فرودگاه ، در دسترس بودن خدمات ذخیره ، ساعات کار مؤسسات اجاره ای و کیفیت تأمین خدمات به وسیله تماس مشتری با کارکنان تأکید مینمایند .

مزیت عمده حاصل از تملک کالاهای فیزیکی به طور اخص از عناصر محسوس ناشی میشود ،  حتی اگر این تملک ،  تأمین کننده منافع نامحسوس نیز باشد روش جالب توجه برای تمایز بین کالا و خدمات ،  عبارت است از سنجش چیرگی عناصر محسوس و نامحسوس آنها .

ارائة خدمت ، در برگیرندة گردآوری و تحویل برونداد مجموعه ای از تسهیلات فیزیکی و نیروی کار فیزیکی یا فکری است .

اغلب ، مشتریان یا از طریق ارائة خدمات به خودشان مانند استفاده از لباسشوییهای سکه ای یا گرفتن پول از عابربانکها یا با همکاری با پرسنل خدماتی در مکانهایی نظر آرایشگاهها ، هتلها ،  دانشکده ها یا بیمارستانها ، در ایجاد فرآورده  خدماتی مشارکت دارند .

بنابراین ،  اغلب ،‌ مشتریان یا از طریق ارائه خدمات به خودشان مانند استفاده از لباسشوییهای سکه ای یا گرفتن پول از عابر بانکها یا با همکاری با پرسنل خدماتی در مکانهایی نظیر آرایشگاهها ، هتلها،‌ دانشکده ها یا بیمارستانها ،‌ در ایجاد فراورده خدماتی مشارکت دارند .

بنابراین ، شرکتهای خدماتی با تلاش برای آموزش دادن به مشتریانشان به منظور افزایش مهارت آنان ، مزایای زیادی به دست خواهند آورد همانگونه که میتوان خدمات را بر طبق میزان تماسی که بین مشتری و سازمانهای خدماتی وجود دارد ، طبقه بندی نمود اغلب تغییر و تحول در فرایند تولید ، بر نقشی که مشتریان ایفا میکنند ، تأ‌ثیر میگذارد .

در خدمات پرتماس ، مشتریان نه تنها با پرسنل خدماتی ، بلکه با سایر مشتریان نیز در تماس هستند بخصوص اگر در طول ساعات شلوغی و ازدحام ، از اتوبوس ، قطار یا مترو استفاده کنند .

تفاوت بین مشاغل خدماتی ،‌ اغلب در شایستگی کارمندانی نهفته است که ، به مشتریان خدمات ارائه میدهند به همین ترتیب ، شخصیت مشتریان دائمی یک مؤ‌سسه خدماتی نیز به تعیین ماهیت خدمات آن مؤ‌سسه کمک میکند .

بنا بر این مردم در بسیاری از خدمات ، بخشی از تولید محسوب میگردند مدیریت این قبیل خدمات ، بویژه خدمات بین مشتریان و تأ‌مین کنندگان آن ، با توجه به ایجاد تجربه های رضایت بخش ، یک وظیفة پر چالش است .

حضور پرسنل و سایر مشتریان در سیستم عملیاتی ، استاندارد نمودن و کنترل تغییر پذیری داده ها و ستاده ها در خدمات را با مشکل مواجه میسازد کالاهای تولیدی را میتوان تحت شرایط کنترل شده تولید کرد تا بهینه سازی کیفیت و بهره وری آنها افزایش یابد .

قبل از اینکه به دست مشتری برسند برای تطبیق با استاندارد های کیفیت بررسی گردند البته ، استفاده آتی از آنها توسط مشتریان ، به طور گسترده ای تغییر خواهد کرد ، که مهارتهاو نیازهای مشتری و ماهیت شرایط کاربرد آنها را منعکس میسازد .

هنگامی که خدمات همزمان با تولید مورد مصرف قرار میگیرند ، جمع بندی نهایی فراورده تحت شرایط زمان واقعی صورت میگیرد که از یک مشتری به مشتری دیگر و از ساعتی از روز به ساعت دیگر تغییر مییابد .

در نتیجه امکان بروز اشتباهات و کمبود ها بیشتر و پنهان کردن آنها دشوارتر است این عوامل ، بهبود بهره وری ، کنترل کیفیت و عرضة پیوستة یک محصول را برای سازمانهای خدماتی مشکل میسازد .

سالها قبل یکی از بازاریابان قدیمی کالاهای بسته بندی شده ، پس از انتصاب جدید در مهمانخانه هالیدی چنین اظهار نمود

نمی توانیم کیفیت تولیدات خود را به خوبی مهندس کنترل خط تولید شرکت پراکتر و گمبل  کنترل نماییم وقتی که شما یک بسته تاید میخرید ، به طور منطقی باید تا 44/99 درصد مطمئن باشید که این ماده در تمیز کردن لباسهای شما مؤثر واقع خواهد شد .

اما وقتی اتاقی در هتل هالیدی اجاره میکنید ، درصد کمتری اطمینان دارید که شب ،‌ خواب خوبی داشته باشید ، بدون هیچگونه جر و بحث یا بدون اینکه افراد با کوبیدن بر دیوارها سر و صدا ایجاد کنند ، و بدون احتمال هر حادثة بدی که میتواند در یک هتل ، اتفاق بیفتد .

با وجود این ، همه دگرگونیها و تغییرات در تحویل خدمات ، ضرورتاً منفی نیستند و شرکتهای خدماتی امروزی تلاش برای شناخت ارزش اصلاحات و تحولات را در برخی از جنبه های عرضة خدمات ، بر اساس نیازها و انتظارات مشتریان آغاز نموده اند که در زمینه هایی مانند خدمات درمانی کاملاً‌ ضروری است .

اکثر کالاهای فیزیکی از ویژگیهای تحقیقی نسبتاً بالایی برخوردارند ویژگیهای تحقیقی مشخصاتی که مشتری قبل از خرید کالای مورد نظر مانند رنگ ، شکل ، ترکیب ، قیمت ، اندازه ، احساس ، سختی و بو میتواند تعیین نماید.

ممکن است سایر کالاها و برخی از خدمات ، ویژگیهای تجربی بالایی داشته باشند که تنها بعد از خرید یا در طول مصرف میتوان به آنها پی برد مثل مزه ، قابلیت پوشیدن ، قابلیت حمل و جابه جایی آسان و رفتارهای شخصی . در نهایت ، ویژگیهای اعتقادی مطرح میگردد مشخصاتی که مشتریان حتی بعد از مصرف نیز ، بسختی می توانند آنها را ارزیابی نمایند .

یک خدمت ، بیش از آنکه فراورده محسوسی باشد که مشتری آن را نگهداری میکند ، یک رفتار و عملکرد است ، در نتیجه فنا پذیر بوده و نمیتوان آن را ذخیره نمود . البته تسهیلات لازم ، تجهیزات و نیروی کار میتوانند در آماده سازی برای ایجاد خدمات مؤثر باشند ، اما اینها تنها نمایانگر توانایی بهره وری و نه خود فراورده هستند.

داشتن توانایی استفاده نشده در مشاغل خدماتی ، همانند جاری ساختن آب در ظرفشویی بدون درپوش است این توانایی به هدر خواهد رفت مگر اینکه مشتریان یا مالکانی که طالب خدمات هستند برای دریافت آن حاضر باشند .

هنگامی که تقاضا اضافه بر ظرفیت میگردد ، مشتریان احتمالاً از پاسخ گفتن مأیوس میگردند زیرا هیچ ذخیره ای برای حمایت در دسترس نیست بنابر این ، یافتن راههایی برای میزان کردن سطح تقاضا با توانایی تولید ، وظیفه مهمی برای بازاریابان بخش خدمات محسوب میشود .

خدمات بسیاری در زمان واقعی تحویل میشوند برای دریافت خدمات از سازمانهایی مانند شرکتهای هواپیمایی ، بیمارستانها ، آرایشگاهها و رستورانها ، ضروری است مشتریان حضور فیزیکی داشته باشند . در مورد اینکه مشتریان تا چه اندازه میتوانند منتظر بمانند ، محدودیتهایی وجود دارد خدمات باید به حدی سریع به مشتری تحویل شود که وقت او تلف نشود .

حتی هنگامی که دریافت خدمات نیازمند حضور مشتری نباشد ، مشتریان در مورد اینکه انجام یک وظیفه خاص ، اعم از تعمیر ماشین ، تکمیل گزارش تحقیقاتی  ، تمیز کردن کت و شلوار به چه مدت زمان نیاز دارد انتظارات خاصی دارند . امروزه ، مشتریان شدیداً‌ نسبت به زمان حساس بوده و سرعت ، اغلب عنصری مهم در ارائه خوب خدمات محسوب میگردد.

بر خلاف تولید کنندگان که برای انتقال از کارخانه به مشتریان ، نیازمند کانالهای فیزیکی توزیع هستند ، اکثر مؤسسات خدماتی ، یا از کانالهای الکترونیکی استفاده میکنند در نشر خبر یا انتقال الکترنیکی سرمایه یا محل تولید ، عرضه و مصرف خدمات را در مکان واحدی مستقر میسازند .

مؤسسات خدماتی مسئول اداره کارکنان در تماس با مشتری هستند همچنین آنان ناچارند در کارگاه خدمات ، رفتارهای مشتریان را جهت اطمینان از جریان آرام عملیات ، اداره نمایند تا از موقعیتهایی که رفتار یک شخص ، سایر مشتریان حاضر را آزرده میسازد ، جلوگیری کنند.

رویکرد منسجم و جامع به مدیریت خدمات

به طور مداوم اشاراتی به دو وظیفه مهم دیگر یعنی عملیات خدمات و مدیریت منابع انسانی نیز وجود دارد خودتان را مدیر یک مؤسسه مسافرتی تصور کنید یا اگر دوست دارید ، خود را مدیر اجرایی یک شرکت هواپیمایی بزرگ در نظر بگیرید ، لازم است هر روز نگران این مسائل باشید که آیا مشتریان شما راضی و خشنود هستند ، آیا سیستمهای عملیاتی بی دردسر و به طور مؤثر فعالیت دارند ، آیا کارمندان در خدمات رسانی مستقیم به مشتری و نیز کمک به کارمندان دیگر به طور ثمر بخش عمل میکنند یا نه حتی اگر شما خود را یک مدیر میانی ، با مسئولیتهای خاصی در زمینه بازاریابی ، عملیات یا منابع انسانی ، در نظر بگیرید ، موفقیت شما در گروی شناخت این وظایف و برگزاری جلسات دوره ای با همکاران در واحدهای مذکور است به طور خلاصه ، انسجام فعالیتها و وظایف است بروز هر مشکلی در هر یک از این سه زمینه ، ممکن است هشداری برای بروز مشکلات مالی باشد .

 

هشت جزءمدیریت منسجم و جامع خدمات

هنگامی که راهبردهای بازاریابی کالاهای تولیدی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد ، بازاریابان معمولاً‌ چهار عامل اساسی راهبردی یعنی محصول ، قیمت ، امکان  یا توزیع  و تبلیغات پیشبردی یا ارتباطات را مورد نظر قرار میدهند ماهیت خدمات که جنبه هایی مانند مشارکت مشتری در امر تولید و اهمیت عامل زمان را در بر دارد وجود عوامل حیاتی دیگری را نیز طلب میکند .

هر یک از این هشت را به یکی از پاروزنان قایق پارویی سبک وزنی که با هشت پاروزن حرکت میکند تشبیه میکنیم مسابقات قایقرانی باعث شهرت این نوع مسابقه شد امروزه ، مسابقات مشابهی در سراسر جهان برگزار میشود که مانند یک ورزش شاخص در المپیک تابستانی از تیمهای متعدد و متفاوتی تشکیل شده اند .

گرچه سرعت ، از قدرت فیزیکی و بدنی پاروزنها به دست می آید ، اما هماهنگی و انسجام آنها را نیز منعکس میسازد . برای دستیابی به کارآیی نهایی ، هر یک از هشت پاروزن باید پاروی خود را هماهنگ با دیگران به حرکت در آورد و نیز دستورات سکاندار را ، که در عقب قایق نشسته است ، اجرا نماید .

همیاری و انسجام مشابهی بین هر هشت برای موفقیت در هر شغل خدماتی رقابتی مورد نیاز است  سکاندار  که قایق را هدایت میکند ، جای افراد را مشخص کرده در خدمه ایجاد انگیزه میکند و هشیارانه قایقهای رقیب را در مسابقه قرار میدهد تشبیهی برای مدیریت محسوب میگردد.

مدیران موظفند با در نظر گرفتن منافع مورد نظر مشتریان و نحوه عملکرد محصولات رقیب ، ویژگیهای هسته اصلی محصول خواه کالا یا خدمات و دسته ای از عناصر خدمات اضافی احاطه کننده آن را انتخاب نمایند .

عناصر تحویل محصول به مشتری ، به اخذ تصمیمات مربوط به زمان و مکان تحویل مربوط میگردد با توجه به ماهیت تأمین خدمات ، کانالهای توزیع ممکن است فیزیکی و یا الکترونیکی باشد .

شرکتها میتوانند خدمات را به وسیله سازمانهای واسطه مانند خرده فروشیها ، که در مالکیت سایر شرکتها هستند ، به مشتری تحویل دهند این شرکتهای واسطه ، حق الزحمه یا میزانی از قیمت فروش را برای انجام وظایف مشخصی نظیر فروش ، خدمات و تماس با مشتری دریافت میدارند .

ایجاد و تحویل عناصر محصول به مشتریان ، نیازمند طراحی و اجرای مؤ‌ثر فرایند هاست فرایند ، شیوه و ترتیب عملکرد ، کاغذ بازی و تحویل نامناسب خدمات ، مشتری را آزرده خاطر میسازد و در نتیجه ، بهره وری کاهش یافته ، احتمال شکست خدمات افزایش مییابد .

بهره وری و کیفیت ، که اغلب به صورت جداگانه مورد بحث قرار میگیرند ، باید دو روی یک سکه در نظر گرفته شوند . هیچ شرکت خدماتی نمیتواند یکی از این دو عنصر را در نظر بگیرد و به دیگری بی اعتنا باشد .

بهبود بهره وری ،‌ برای کنترل هزینه ها ضروری است اما مدیران باید از بروز شکافهای نامناسب که باعث رنجاندن مشتریان میشود ، آگاه باشند . کیفیت خدمات ، همانگونه که توسط مشتریان تعریف شده ، برای ایجاد تمایز بین محصولات و ایجاد اطمینان و وفاداری مشتری ، ضروری است .

با وجود این ، بدون در نظر گرفتن توازن بین هزینه ها و درآمدهای فزاینده ، ممکن است سرمایه گذاری در بهبود کیفیت ، سود آوری شرکت را مورد مخاطره قرار دهد .

بسیاری از خدمات به تعامل شخصی بین مشتریان و کارمندان شرکتها بستگی دارد مانند کوتاه کردن موی سر یا غذا خوردن در رستوران ماهیت این تعاملات ، ادراک مشتری از کیفیت خدمات را بشدت تحت تأثیر قرار میدهد . 

اغلب ، قضاوت مشتریان درباره کیفیت خدماتی دریافت میکنند ، بر روی ارزشیابی آنها از افرادی استوار است که اینگونه خدمات را تأمین میکنند .

شرکتهای خدماتی موفق ، تلاشهای ویژه ای برای استخدام ، آموزش و ایجاد انگیزه در کارمندانشان ، بویژه اما نه منحصراً‌ آنهایی که در ارتباط با مشتریان هستند ، به عمل می آورند .

هیچ برنامه بازار یابی ، بدون در نظر گرفتن یک برنامه ارتباطات کارآمد که تبلیغات پیشبردی و آموزش را فراهم نماید ، موفق نخواهد شد این عنصر سه نقش حیاتی ایفا میکنند تأمین اطلاعات و توصیه های مورد نیاز ، ترغیب مشتریان هدف نسبت به امتیازها و فواید یک فراورده خاص ، و تشویق مشتریان به اقدام در زمانهای خاص . در بازاریابی خدمات ، به طور طبیعی بیشتر برنامة‌ارتباطات ،‌ بخصوص برای مشتریان جدید ، جنبه آموزشی دارد .

ممکن است شرکتها لازم بدانند تا به مشتریان خود در مورد مزایای خدماتشان ،‌جا و زمان دریافت آن و چگونگی مشارکت در خدمات آموزشهایی ارائه دهند ارتباطات میتواند توسط افرادی نظیر فروشندگان یا آموزشیاران توسط رسانه هایی نظیر تلویزیون ، رادیو ، روزنامه ، مجله ، تابلوی اعلانات ، دفترچه راهنما یا پایگاههای وب تحویل گردد.

نمای ساختمانها ، مناظر ، وسائط نقلیه ، مبلمان داخلی ، تجهیزات ، کارکنان ، علائم ، موارد چاپی و سایر نشانه های قابل رؤیت ، همگی شواهد ملموسی از کیفیت خدماتی شرکتها را فراهم مینمایند .

شرکتهای خدماتی شواهد فیزیکی را با دقت اداره نمایند زیرا این امر اثر بر برداشتهای مشتریان خواهد گذاشت در خدماتی با عناصر محسوس اندک ، مانند بیمه ، غالباً‌ تبلیغات تجاری برای به وجود آوردن نمادهای معنی دار به کار برده میشوند .

قیمت و سایر هزینه های خدمات ، مدیریت را از هزینه هایی که توسط مشتریان به منظور کسب منافع محصول ایجاد میگردد ، آگاه میسازد مسئولیتها به وظایف قیمتگذاری سنتی ، اعم از تعیین قیمت فروش جهت مشتریان ، تعیین سود ناخالص تجاری و تعیین شرایط اعتباری محدود نمیشود .

مدیران خدماتی میکوشند سایر هزینه هایی را که ممکن است مشتری در هنگام خرید و استفاده از خدمات مستقل شود ، از جمله هزینه اتلاف وقت ، تلاشهای فیزیکی و فکری ، و تجربیات منفی را شناسایی کنند و در صورت امکان آنها را کاهش دهند .

ارتباطات بین بازاریابی عملیات و منابع انسانی در خدمات

بازاریابی نمی تواند جدا از سایر واحدهای موظف در یک سازمان خدماتی موفق سودمند باشد سه وظیفه مدیریت یعنی بازاریابی ، عملیات و منابع انسانی نقش اصلی و وابسته به هم را در رفع نیازهای مشتریان ایفا میکنند . 

به منظور توسعه راهبردهای مؤثر ، شرکتهای خدماتی موظفند مفاهیم هشت جزء مدیریت منسجم را که قبلاً‌ تشریح گردید ، درک نمایند شرکتهایی که مدیران  آنها در ایجاد راهبردهای منسجم موفق میشوند ، توفیق بیشتری برای بقا و پیشرفت خواهند داشت .

آنهایی که در درک این مفاهیم شکست میخورند ،‌به وسیلة رقبایی که نسبت به تغییرات چشمگیر موثر بر اقتصاد خدماتی عکس العملهای زیرکانه تری نشان میدهند ،  در تنگنا قرار میگیرند .

همیشه باید به هنگام تدوین راهبرد کلی ، اهمیت انسجام این اجزاء را در نظر داشته باشید به عنوان کلیدی برای دستیابی سریع به موضوع اصلی هر فصل نقش قایق را در صفحه اول آن فصل پیدا کنید .

طبقه بندی فرایند های خدمات

یک فرایند مستلزم پردازش داده ها و تبدیل آنها به ستاده ها است هر سازمان خدماتی چه چیزی را پردازش میکند و چگونه این کار را انجام میدهد در امر خدمات دو نوع داده مورد پردازش قرار میگیرند اشخاص و اشیاء‌ .

در بسیاری موارد ، از حمل و نقل مسافر گرفته تا آموزش ، خودِ مشتریان داده اصلی فرایند خدمات هستند مانند کوتاه کردن مو در موارد دیگر ، داده اصلی چیزی مانند کارکرد غلط رایانه یا بخشی از اطلاعات مالی است .

در برخی خدمات ، مانند تولید هر کالا ، فرایند فیزیکی است یعنی امری رخ میدهد در خدمات مبتنی بر اطلاعات ، فرایند میتواند نامحسوس باشد .

با نگاهی صرفا عملیاتی به خدمات ، در مییابیم که آنها در چهار گروه کلی طبقه بندی میشوند هر یک از این چهار طبقه مستلزم فرایند مختلف است و برای مدیران بازاریابی ، عملیات و منابع انسانی کاربرد دارد .

به مقولاتی مانند پردازش اشخاص ، پردازش اموال ، پردازش محرکات ذهنی و پرادزش اطلاعات اشاره میکنیم گر چه امکان دارد صنایع هر یک ابتدا بسیار متفاوت از هم به نظر برسند بررسیها نشان خواهند داد که در حقیقت آنها در مشخصات مهم مرتبط فرایند مشابه هم هستند .

مدیران یک صنعت با مطالعه صنایع دیگر و خلق ابتکارات ارزشمند برای سازمان خود ، قادر به کسب دیدگاههای مفیدی خواهند بود .

پردازش اشخاص شامل عمال محسوسی است که بر جسم  اشخاص صورت میگیرد  نمونه‌هایی از خدمات پردازش اشخاص عبارتند از حمل و نقل مسافر ، اصلاح مو و امور دندانپزشکی که حضور فیزیکی مشتریان در طول عرضة خدمات ، برای دریافت مزایای مورد نیاز ضروری است .

پردازش اموال به اَعمال محسوس بر روی کالاها و دیگر اموال فیزیکی مشتریان اشاره دارد مواردی از پرادزش اموال ، خدمات باربری هوایی ، ماشین چمن زنی و خدمات لباسشویی است . در این نمونه ها ، اشیاء‌ مورد پردازش باید حاضر باشند اما حضور مشتری لازم نیست .

به عمال  که با افکار اشخاص ارتباص مستقیم دارند ، اشاره مینماید خدمات این بخش ، شامل سر گرمی ، ورزشهای تماشاچی ، اجرای تئاتر و آموزش است .

در چنین مواردی ، مشتریان باید حضور فکری داشته باشند ، اما میتوانند به خود موسسه خدماتی مراجعه کنند یا از طریق برنامه های رادیویی و تلویزیونی یا ارتباطات مخابراتی با مؤسسة خدماتی در ارتباط باشند .

خدماتی که مشتریان جهت دریافت آنها شخصا به موسسه خدماتی مراجعه میکنند مشتریان در طول تحویل خدمات با سازمان خدماتی و کارکنان آن ، فعالانه مشارکت دارند مانند آرایشگری یا خدمات پزشکی همه خدمات پردازش اشخاص بجز مواردی که در منزل عرضه میشوند از نوع  پرتماسند .

خدمات پردازشی نیز ممکن است به دلایل عرف ، سلیقه یا فقدان راههای دیگر سطح فشرده ای از تماس مشتریان را در بر گیرند مشتریان به پایگاه خدمات میروند و تا هنگام تکمیل تحویل خدمات در آنجا منتظر میمانند.

نمونه هایی از خدماتی که به طور سنتی پر تماس بوده اند ، امروزه به کمک فناوری برخورد با آنها مختصر شده است ، عبارتند از بانکداری شعبه ای ، خرید کالاهای خرده فروشی و آموزش عالی .

مشاوره مدیریتی یا تبلیغات مالی شخصی ، که در آن مشتریان در ابتدای کار به شرکت مراجعه میکنند ، اما در طول فراوری خدمات ، تعامل نسبتا محدودی با عرضه کنندگان دارند .

سیستم بازاریابی خدمات

شاید عوامل دیگری نیز بر دیدگاه مشتری نسبت به خدمات تأثیر بگذارد این عوامل عبارتند از تلاشهای ارتباطی از طریق تبلیغات و دوایر فروش تماسهای تلفنی و کتبی کارمندان خدماتی صورتحسابهای دوایر حسابداری ، مراجعه اتفاقی به کارمندان و تسهیلات خدماتی داستانهای خبری و سر مقاله های رسانه های گروهی توضیحات مشتریان قدیم یا جدید یا مشارکت در مطالعات تحقیقات بازاریابی .

اجزاء‌ نام برده مواردی که در سیستم فرعی تحویل خدمات وجود دارد به آنچه ما سیستم بازاریابی خدمات مینامیم ، اضافه میشود در اصل ، این سیستم راههای مختلفی سازمان خدماتی به مشتری را نشان میدهد با توجه به اینکه خدمات تجربی اند ، هر یک از این عوامل علائمی درباره ماهیت و کیفیت محصولات خدماتی عرضه میکنند ممکن است ناهماهنگی میان عوامل مختلف سبب تضعیف اعتبار سازمان در نظر مشتریان گردد .

همانگونه که به واسطه تجربیات خود میدانید ، اغلب ، دامنه و ساختار سیستم بازاریابی خدمات از یک سازمان به سازمان دیگر تفاوت میکند. 

سیستم بازاریابی برای خدمات کم تماس مانند کارت اعتباری چه تفاوتی با سیستم بازاریابی خدمات پر تماس دارد اهمیت این روش در شناخت ایجاد و تحویل خدمات این است که نظر مشتری را در مورد موسسه خدماتی منعکس میسازد و در واقع نگاهی است که از بیرون به مؤسسه میشود و در مقابل دیدگاهی است که از درون بر عملیات مترکز میشود .

 

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ مرداد ۰۰ ، ۱۲:۱۸
آگهی- کالا

املاک و مستغلات به کلیه اموال منقول و غیر منقول مستقر در یک ملک گفته میشود به‌طور کلی از زمین ساختمان محصولات کشاورزی منابع طبیعی مواد معدنی و آب‌های زیرزمینی تشکیل شده‌است.

 

املاک و مستغلات چیست

در اکثر مواقع واژه املاک و مستغلات برای اشاره به خانه یا ساختمانی که در آن محدوده مشخص واقع شده است بکار میرود واژه املاک و مستغلات به کسب‌وکار اشاره دارد که در زمینه خرید فروش رهن و یا اجاره زمین ساختمان و خانه فعالیت مینماید.

 

اکثر اشخاص کلمه ملک را برای خانه و بنایی که درآن محدوده وجود دارد بکار میبرند املاک و مستغلات مینامند نوعی کسب وکار چندگانه است که در زمینه نوسازی ساختمان ها مشاوره در امور ملکی خرید و فروش ملک رهن و اجاره مجموعه ساختمانی ساخت وساز پیمانکاری فعالیت دارند و دارای مجوز رسمی پروانه کسب کد رهگیری و شناسه صنفی هستند.

 

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات شامل خرید زمین با هر نوع کاربری ساختمان ویلا  میباشد سرمایه گذاران در مدت زمان کوتاهتری به ارزش واقعی سرمایه خود میرسند سرمایه گذاری املاک با توجه به وضعیت بازار تغییر خواهد کرد.

 

نزدیکی ملک به مکان هایی خاص قیمت ملک را بالا و نزدیکی به برخی مکان های دیگر قیمت آن را پایین می آورد.

 

متراژ نقش چشم گیری در بالا و پایین شدن قیمت دارد اگر ملک شما رو به دریا یا باغ باشد قیمت آن بالا میرود ارائه ی خدماتی مانند برق آب گاز تلفن در بالا رفتن ارزش ملک تأثیر میگذارد.

 

هر چه ساخت ملک جدیدتر باشد ارزش آن نیز بیشتر میشود و هر چه عمر آن بیشتر از ارزش آن کاسته میشود.

 

اگر در همان منطقه ای که ملک شما وجود دارد املاک دیگری با همان خصوصیات وجود داشته باشد این امر باعث نوعی رقابت میشود که منجر به پایین آمدن قیمت ملک میشود اما اگر ملک های آن منطقه کم باشد قیمت هم بالا میرود.

 

در اکثر مواقع واژه املاک و مستغلات برای اشاره به خانه یا ساختمانی که در آن محدوده مشخص واقع شده است بکار میرود واژه املاک و مستغلات به کسب‌وکاری اشاره دارد که در زمینه خرید فروش رهن یا اجاره زمین ساختمان و خانه فعالیت مینماید.

 

املاک و مستغلات بخش بزرگی از قوانین کشور را به خود اختصاص داده است در آن باید و نبایدهای حقوقی بسیاری تدوین شده است تا مسئله و دعوایی میان خریدار و فروشنده یا موجر و مستأجر رخ ندهد.

 

مراجعه به بنگاه و دریافت کد رهگیری

مراجعه به دفتر ثبت و استعلام سند

گرفتن مفاصاحساب دارایی

تسویه حساب شهرداری

انتقال سند در دفتر

مراجعه به اداره ثبت ناحیه و دریافت سند تک‌برگی

ارائه سند مالکیت قبلی

پرداخت هزینه‌ها و مدارک

مراجعه به باجه پست

دریافت سند جدید

 

کسب و کار‌ها در هر صنعتی که حضور داشته باشند مشمول مالیات خواهند بود و بازار مستغلات و املاک نیز از این قاعده مستثنا نیست مالیات بر املاک و مستغلات به شیوه‌های مختلفی اعمال میشود.

 

مالیات مستغلات نوعی مالیات است که نسبت به درآمد ناشی از اجاره دادن ملک و زمین و هر گونه نقل و انتقال آن اعمال میشود مالیات مستغلات نوعی مالیات مستقیم است که بر درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی بابت فعالیت در بازار مسکن وضع میشود.

 

مهارت داشتن در خرید و فروش املاک در مدت زمان کوتاه و بازاریابی در این شغل یک استعداد ذاتی و نهادینه در هر فرد نیست این مهارت با آموزش و تجربه بدست می آید.

 

با فراهم شدن بستر های فضای مجازی امکان خرید و فروش ملک برای هر شخص به صورت مستقل فراهم شده است و هر فرد حتی با دانش کم میتواند وارد این حوزه شود درج آگهی املاک و مستغلات در دهه اخیر بسیار مورد استقبال واقع شده اند.

 

با افزایش استفاده روزانه از موبایل و اینترنت اولین جایی که افراد به دنبال رفع نیاز خود هستند فضای آنلاین و سایت های اینترنتی است از این رو ثبت آگهی در سایت های املاکی از راه های موثر در خرید و فروش املاک و مستغلات است.

 

۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ مرداد ۰۰ ، ۰۹:۴۰
آگهی- کالا

مدیریت کلاس ازدیرباز پیچیده‌ترین موضوع شناخته شده است وتشکیل واداره کلاس درس با ۳۰ نفر دانش آموز ازوقت گیرترین وطاقت فرساترین فعالیت‌های حرفه معلمی تلقی میشود نتایج نظر خواهی‌ متعدد نشان داده است که مسئله اسامی برای معلم اداره کلاس است وتأکید والدین دانش آموزان برنظم‌وانضباط به‌عنوان عاملی اساسی دریادگیری اهمیت موضوع مدیریت‌کلاس رادوچندان‌کرده‌است.

 

اگر ازمعلمان مهمترین چالش رویاروی آنان در کلاس درس پرسش شود بی درنگ ازدغدغه‌ای سخن میگویند ذهنشان رابه خود مشغول وروحشان را سرگردان و نا آرام میکند به راستی خاستگاه این همه دغدغه  که سالها دانش اندوزی از دانسته‌ ها دررشته مورد نظر نیز نمیتواند برآن آید ویا دست کم با آن هماورد شود تا گام‌های معلمان تازه‌کار به سوی کلاس درس را سست و تلاش معلمان پرتجربه را تباه نکند.

 

این نگرانی‌ها با کسب تجربه وگذشت زمان به تدریج کاهش پیدا میکند کسب دانش ومهارت درزمینه مدیریت کلاس موجب تسهیل اداره کلاس وبهبود کیفیت آموزش میشود.

 

باتوجه به این که وظیفه اصلی تربیت برای هدایت وانسان سازی است این امر به دانش آموزان یک جامعه برمیگردد لازم است تا این قشر عظیم درجامعه بیشتر تحت تعلیم وتربیت قرارگیرند و معلمان نیز با بهره‌گیری ازآخرین شیوه‌های تدریس آنها رادرآموزشگاهها به کارگیرند.

 

درجهت افزایش بهره‌دهی وبهره‌وری تعلیم وتربیت کوشا باشند نقش معلمان وراهکارهای مشارکت آنان درجهت سیاستگزاری وبه کارگیری روشهای جدید درتدریس را میتوان به موارد زیر تقسیم کرد

 

شیوه‌های آموزشی

برنامه‌های درسی

کلاس درس

 

تغییر شیوه‌های آموزشی نحوه اداره کلاس ها ومشارکت دانش آموزان درمباحث کلاسی و برنامه‌های درسی صحیح وبرگرفته از علایق دانش آموزان راه را برای مرتفع نمودن مشکلات موجود ورسیدن به هدف نهایی هموار خواهد ساخت.

 

باتوجه به این که درسیستم آمورزش وپرورش برای انتقال رفتارهای مطلوب تربیتی هیچ راهی جز روش تدریس نمیشناسیم وهیچ مکانی جز کلاس درس هم دراختیار نداریم لازم است که به نگرش جدید و تازه‌ای به این مهم پرداخته شود کلاس درس باید میدان فعالیت و تجربه محل به کارگیری عقل و اندیشه و صحنه تعامل فراگیران در موضوع درس باشد.

 

در کلاس درس باید فراگیران نظریه‌های علمی را مورد بحث وتبادل نظر قرار دهند و برای انجام این امر معلمان باید خود واقف به نظریه‌ها باشند و میدان لازم برای تعامل و بحث بین فراگیران را ایجاد نمایند تا اندیشه فعال و تجربه‌های اشخاص عامل ایجاد رفتار تربیتی گردد.

 

کلاس درس به جای رشد متوازن شخصیت افراد در ابعاد مورد نیاز وبه جای انجام تکلیف رشد که مورد نیاز هر دانش آموزی است به محل انباشتن محفوظات تبدیل میشود و انباشتن محفوظات هیچ خاصیتی در رشد ابعاد فراگیران نخواهد داشت.

 

دانش آموزان در جریان یادگیری در کلاس ها درس فعال نباشند کسب تجربه ننمایند و تعامل لازم را نداشته باشند رغبت و تمایلی به درس و مدرسه نخواهند داشت زیرا انباشتن محفوظات مبتنی بر فطرت حقیقت جو وکاوشگر انسانها نیست و آنان با بی‌رغبتی و عدم تمایل درس و یادگیری را فقط برای ادای وظیفه و تکلیف پس خواهند گرفت و دلزدگی و بی‌رغبتی به چنین شرایطی در وجود آنان ریشه خواهد دوانید و آنان برای پایان یافتن ساعت درس لحظه شماری خواهند کرد.

 

مدرسه و کلاس درس هیچ نقشی در ایجاد رفتارهای مطلوب در فراگیران نخواهد داشت بلکه خود جایگاهی برای مبادله اطلاعات دانش آموزان در زنگهای تفریح خواهد بود.

 

برخورد معقول با نظام‌ اجتماعی کلاس ها تسلط در طراحی آموزشی توجه به تفاوتهای فردی وآمادگی برای تدریس قبل از ورود به کلاس از جمله عوامل مهم در رسیدن به هدفهای تربیتی به شمار می‌آیند.

 

مدیریت کلاس درس از اهمیت به سزایی برخوردار است و عواملی از قبیل تنظیم برنامه درسی سازماندهی مراحل کار سازماندهی محیط نظارت بر پیشرفت دانش آموزان و پیش‌بینی مسائل اجتماعی را شامل میشود.

 

۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ مرداد ۰۰ ، ۰۸:۵۸
آگهی- کالا

انواع وسایل نقلیه طیف وسیعی از وسایل نقلیه عمومی و شخصی یا موتوری و غیر موتوری را دربر میگیرند بخواهیم با دید کلی و کامل به این موضوع بنگریم باید از نقطه ابتدایی شروع کنیم و از وسایل نقلیه ای صحبت کنیم که موتوری نبودند و بدون انجین حمل و نقل را انجام میدهند.

 

باید بدانید که معنای وسیله نقلیه این است که عمل حمل و جابه جایی را انجام دهد این جابه جایی ممکن است جابه جایی انسان باشد یا بار از دیرباز تاکنون از انواع وسایل نقلیه برای جابه جایی انسان یا حمل بار استفاده میشده است و همانند محاسبه افت قیمت خودرو که برای خودروهای امروزی مورد استفاده قرار میگیرد.

 

انواع وسایل نقلیه در زمان های گذشته

در زمان‌های خیلی دور هر وسیله ای که برای جابه جایی و حمل و نقل استفاده میشد بدون نیروی محرکه الکتریکی بوده است درباره انواع حیوانات باربر و بارکشی صحبت میکنیم که یا به تنهایی و یا با وصل کردن آنها به پالگی گاری درشکه کالسکه کار حمل و نقل را انجام میدادند.

 

اسب قاطر و گاو پرکاربردترین حیواناتی بودند که در سالیان دور برای حمل و نقل استفاده میشدند و از آنها به عنوان انواع وسایل نقلیه قدیمی میتوان یاد کرد اسب را به تنهایی یا با اتصال به گاری درشکه کالسکه برای حمل و نقل انسان قاطر را برای حمل بار و گاو را برای شخم زنی در زمین های کشاورزی استفاده میکردند.

 

ابتدایی‌ترین و طبیعی‌ترین و ساده‌ترین وسایل نقلیه ای بودند که در زمان های قدیم استفاده میشدند خیلی قدیم‌تر از وسیله ای به نام کجاوه و یا تخت روان نیز استفاده میکردند که باز هم توسط اسب یا حتی انسان حمل میشد و مخصوص بزرگ‌زادگان بود.

 

با مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی وسایل نقلیه چرخ دار و موتوری اختراع شدند که در ابتدا در اختیار کشورهای پیشرفته بودند از این وسایل نقلیه به عنوان ماشین دودی نیز یاد میشود.

 

استفاده از ماشین دودی در مقایسه با گاری و درشکه در قدیم مثل استفاده از یک ماشین شخصی لوکس و با کیفیت در مقایسه با تاکسی و اتوبوس های امروزی است تضاد طبقاتی از همان قدیم الایام هم وجود داشته و تا امروز نیز وجود دارد.

 

با ورود ماشین های چهارچرخ و موتوری یا دوچرخه هایی که با نیروی پا حرکت میکردند در صنعت حمل و نقل تحولی بزرگ ایجاد شد اصل و اساس این تحول برای کشورهای پیشرفته و مدرن بود مورد استفاده بزرگ‌زادگان و افراد خاص قرار میگرفت.

 

وسایل نقلیه امروزی

انواع وسایل نقلیه امروزی با دقت نگاه کنیم متوجه میشویم که این وسایل نیز برای حمل و نقل انسان و بار به صورت جداگانه طراحی شده اند به عبارت دیگر انواع مختلفی از ماشین ها وجود دارند که هر کدام کاربری متفاوتی دارند و برای هدف خاصی تولید و ساخته شده اند.

 

اتوبوس یکی از متداول‌ترین و قدیمی ترین انواع وسایل نقلیه عمومی است که در مدل ها و اشکال مختلف مردم را جابه جا میکند خطوط اتوبوس بی‌ آر‌ تی در نقاط مختلف راه اندازی شده است شکل و شمایل استفاده از این وسیله نقلیه نیز کمی بهتر و پیشرفته تر شده است.

 

به جز خطوط بی آر تی در سایر خطوط نیز از اتوبوس به عنوان ارزان ترین شکل از حمل و نقل عمومی استفاده میشود این وسیله نقلیه هم در حمل و نقل درون شهری و هم در حمل و نقل برون شهری کاربرد فراوانی دارد.

 

خودروهای سواری در قالب تاکسی آژانس هستند شکل دیگری از حمل و نقل عمومی هستند که برای جابه جایی مورد استفاده قرار میگیرند نرخ هر یک از این سواری های با توجه به ماهیتی که دارند متفاوت است.

 

جدیدترین شکل حمل و نقل عمومی مترو است مترو به ساده ترین شکل ممکن و با حداقل امکانات راه اندازی و استفاده میشود این شکل از حمل و نقل عمومی در همه شهرها وجود دارد.

 

یکی دیگر از انواع وسایل نقلیه مینی‌بوس ها و ون ها هستند خطوط خاصی از مینی‌بوس و ون برای حمل و نقل عمومی استفاده میکنند.

 

قطار و مترو از لحاظ شکل و شمایل به هم شبیه هستند قطار برای حمل و نقل عمومی در سفرهای برون شهری استفاده میشود.

 

هواپیما به عنوان وسیله نقلیه ای که در هوا عمل جابه جایی را انجام میدهد یکی از سریعترین انواع وسایل نقلیه است که مورد استفاده قرار میگیرد.

 

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ مرداد ۰۰ ، ۰۷:۳۰
آگهی- کالا

مدیر برای فروش مدیران برای فروش بر روی فروش چه تاثیری داردند با حضور فروشنده‌ خوب آیا نیازی به آن‌ها میباشد مدیر فروش خوب باشد نیازی به فروشنده میباشد.

 

اگر میخواهید یک مدیر برای فروش خوب داشته باشید یا میخواهید وظایف مدیر فروش خوب را بدانید در هزینه کردن برای استخدام یک مدیر برای فروش تردید دارید.

 

افراد زیادی هم مدیر فروش هستند و هم مدیر بازاریابی در صورتی که مدیریت فروش و مدیریت بازاریابی در پایه وظایف مشابه هستند در نهایت تفاوت‌های زیادی دارند به همین منظور معمولا پس از مدتی شرکت‌ها در فروش دچار بحران میشوند.

 

مدیر برای فروش وظیفه تحلیل بررسی و آنالیز کردن فروش و تغزیه و روشن کردن موتور فروش را دارند در حالی که مدیران بازاریابی وظیفه تحلیل و بررسی بازار هدف و نوع تحلیل و چشم اندازهای فروش را دارند مدیر برای فروش نقش موتور در ماشین و مدیر بازاریابی نقش چرخ‌ها را در ماشین ایفا میکنند.

 

مدیر برای فروش

برای فروش آیا نیازی هم به مدیر فروش و هم به مدیران بازاریابی به طور همزمان در یک سازمان میباشد بله درسته در برخی کشورها بخاطر منابع کم سازمانی و نیروی انسانی یک کارمند نقش هر دو را ایفا میکند ولی این دو سمت یکی نیستند و تفاوت‌های تحلیلی زیادی دارند.

 

تحلیل و بررسی‌ها با یکدیگر مداخله دارند و نظر کارشناس را دچار قضاوت میکند که همین امر باعث کاهش شناخت نسبت به بازار میشود سازمان یکسان میشود و مدیر بازاریابی و مدیر فروش هر دو در یک راستا قرار میگیرند.

 

تحلیل مدیر برای فروش با تحلیل مدیران بازاریابی متفاوت است و همین امر باعث کاهش عملکرد فروشندگان میشود کارمند پس از مدتی بخاطر نوسانات بازار برای دنبال کردن هدف دچار اختلال میگردد.

 

برای فروش به فردی گفته میشود که سه نقطه یعنی سازمان بازار تجارت و کالا را به خوبی بشناسد پس از شناخت این سه عامل اصلی چشم اندازی کوتاه مدت و چشم اندازی بلند مدت را تعیین میکند.

 

نقشه راه وقت استفاده درست از ابزار‌های فروش میباشد استفاده از ابزار‌ها مدیر برای فروش رابط بین سازمان و بازار میباشند مدیر برای فروش میدانند چه وقت باید از چه مارکتینگی باید استفاده کنند چرا که بازار دچار نوسان میباشد و مدیران فروش راه گذر از این بحران‌ را میدانند.

 

مدیر برای فروش مسئول به خدمت گرفتن فروشندگان میباشد و یکی از مهمترین وظایف مدیر برای فروش تشخیص فروشنده مناسب میباشد تحلیل و روانشناسی بازار وظایف مدیر برای فروش است که مدیران فروش با روانشناسی و نبض بازار به تحلیل میرسند و بازار را حدس بزند.

 

برای فروش با استفاده از نقشه راه باید بتوانند به مشتری و هدف نزدیک شوند مدیر برای فروش از مشتری‌ها دور باشند و مشتری خود را نشناسد به همان میزان فروشندگان در فروش خود ضعیف عمل میکنند.

 

بازده فروشندگان بدون مدیر برای فروش مثبت است و بازده فروش با وجود مدیر برای فروش فروشندگان عالی به ندرت مدیران فروش خوبی میشوند چرا که وجود استعداد ارتباط در فروش بسیار متفاوت‌تر از مدیر برای فروش است.

 

چگونه مدیر فروش خوبی باشیم

سریع هدف گذاری کرده و برنامه هدف را مشخص کنید.


در شرایط بحرانی احساسی تصمیم نگرفته و بتوانیم مهارت مدیریت بحران خود را افزایش دهیم.

 

نقات قوت و ضعف سازمان را برسی و تحلیل کرده و از آن‌ها آگاه باشید نقاط قوت را افزایش دهید و تقاط ضعف را ترمیم کنید ارتباط مستمر با فروشندگان با فروشندگان ارتباط مستقیم و دقیقی داشته و آنهارا بررسی و راهنمایی کنید.


آموزش به کارمندان خود را فراموش نکنید و دائما به آنها بیاموزید.


اگر موفق شدید با فروشندگان درمیان بگذارید. این کار باعث می‌شود آنها انگیزه بیشتری داشته باشند.


منابع انسانی خود را شناسایی کنید و با آن‌ها خوب برخورد کرده و به آنها انرژی دهید.


مقصد و بازار خود را بشناسید و برای آن‌ها هدف گذاری کنید.


مشتری‌های خود را به خوبی مد نظر بگیرید آنها مهم‌ترین هدف شما هستند.

 

یک فرد هم نقش مدیر بازاریابی داشته و هم مدیر فروش باشد این استراتژی ممکن است در کوتاه مدت سود آور باشد اما در بلند مدت قطعا باعث ضرر میشود را شکست میدهد اگر فروشنده خوبی هستید روی مدیریت فروش تمرکز کرده و اگر مدیر فروش هستید روی ارتباطات خود کار کنید بدین صورت تعامل بهتری خواهید داشت.

 

از شکست نترسید شکست قسمتی از راه موفقیت است ممکن است در مدت زمانی افت فروش داشته باشید این به این معنی نیست که نقشه راه‌تان غلط است بعضی از سودها زمانی برتر هستند اگر فروش خوبی دارید بدانید برنامه و نقشه راهتان همیشگی نیست و اگر با بازار حرکت نکنید افت خواهید کرد.

 

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ مرداد ۰۰ ، ۰۸:۴۲
آگهی- کالا

پزشک عمومی شخصی است که ۷ سال در رشته‌ی پزشکی آموزش میبیند و در خط اول نظام سلامت و درمان فعالیت میکند این پزشک میتوانند برخی از بیماری‌های حاد و مزمن را درمان کند و در صورتی که نیاز به بررسی تخصصی‌ باشد بیماران را به پزشکان متخصص و فوق تخصص ارجاع میدهد.

 

مراقبت اولیه سلامت

پزشک عمومی همه ما به خدمات بهداشتی و درمانی خوب نیاز داریم مهم‌تر از همه نیاز به پزشکی داریم که بتواند در حفظ سلامت عمومی به ما کمک کند حفظ سلامت عمومی در چهار مرحله کلی قابل انجام است:

 

برخی از بیماری‌ها به سادگی قابل پیشگیری هستند ولی گاهی به سختی قابل درمان‌اند استفاده از روش‌های ایمنی‌زایی مانند واکسیناسیون ارائه توصیه‌های بهداشتی و سلامتی از جمله اقداماتی هستند که پزشکان به کمک‌ آن‌ها میتوانند از بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری کنند.

 

برخی از افراد به دلیل شرایط سنی محل زندگی یا ویژگی‌های ارثی مستعد ابتلا به بیماری‌هایی هستند غربالگری شامل روش‌هایی ساده برای شناسایی بیماری‌ها در اولین مراحل است.

 

هرچه بیماری زودتر شناسایی شود شانس درمان موفق آن افزایش مییابد به خانم‌های بالای ۴۵ سال توصیه میشود که سالانه ماموگرافی و پاپ اسمیر انجام دهند که اگر خدایی نکرده دچار سرطان سینه یا رحم شدند به سرعت کار درمان را شروع کنند و شانس معالجه افزایش یابد.

 

بیماری خبر نمیکند ممکن است هر زمان دچار علایمی شوید که شما را از حالت سلامت عادی خود دور کند در این زمان نیاز هست به پزشک مراجعه کنید تا مشکل شما تشخیص داده شده و درمان شود.

 

برخی از بیماری‌ها روند مزمن دارند و ممکن است تا سال‌ها درگیرشان باشید به خاطر شرایطی که دارید مثلا سن بالا باید وضعیت سلامتی شما پایش و نظارت شود در این موارد چکاپ‌ها میتواند به کنترل بیماری‌های مزمن و حفظ وضعیت سلامتی کمک کنند.

 

مراقبت‌های اولیه سلامت توسط پزشکان زیر ارائه میشود:

 

پزشکان عمومی

پزشکان خانواده

پزشکان متخصص داخلی

پزشکان متخصص اطفال برای افراد زیر ۱۸ تا ۲۱ سال

پزشکان متخصص طب سالمندی برای افراد بالای ۶۰ سال

پزشکان متخصص زنان و زایمان برای خانم‌های در سن باروری و یائسگی

 

اطفال و سالمندان بهتر است به متخصصان مربوط به رده‌ی سنی خودشان مراجعه کنند متخصصان طب سالمندان در مجموع مراقبت اولیه سلامت بیشتر برعهده‌ی پزشکان عمومی است.

 

مراقبت اولیه سلامت شامل اقداماتی برای حفظ سلامت عمومی و پایش مداوم وضعیت سلامتی است که بیشتر توسط پزشکان عمومی ارائه میشود.

 

مراقبت اولیه سلامت

پزشک عمومی در سال ۲۰۱۹ مطالعه‌ای در کشور ایالات متحده نشان داد که کسانی که از مراقبت اولیه سلامت بهره‌مند بودند تحت پوشش پزشک عمومی یا خانواده قرار داشتند سالم‌تر بودند.

 

این افراد نسبت به کسانی که تحت پوشش نبودند از خدمات و مراقبت‌های اساسی بیشتری بهره‌مند میشدند منظور از مراقبت‌های اساسی خدماتی همچون غربالگری سرطان مراقبت‌های پیشگیری مراقبت دیابت مشاوره و درمان بالینی است.

 

حتما تحت پوشش پزشک عمومی پزشک خانواده یا سایر متخصصانی باشید که مسئول ارائه مراقبت اولیه سلامت هستند.

 

به مرکز بهداشت یا خانه بهداشت محل زندگی خود بروید در اکثر روستاها و شهرستان‌ها برنامه پزشک خانواده در حال اجرا است و شما میتوانید تحت پوشش پزشک خانواده محل زندگی قرار بگیرید.

 

زمان مراجعه به پزشک عمومی

پزشکان عمومی در خط اول نظام سلامت و درمان قرار دارند یعنی بهتر است هر نگرانی که در مورد سلامتی خود دارید ابتدا به پزشک عمومی مراجعه کنید تا در صورت نیاز به پزشکان متخصص یا فوق تخصص ارجاع داده شوید.

 

هر علامتی که برای اولین بار است تجربه میکنید و باعث نگرانی‌تان شده است اگر سردردهای شما شدیدتر شده یا به دفعات بیشتری رخ میدهد علایم بیماری‌های حاد مانند تب تنگی نفس سرگیجه لرز اسهال و استفراغ درد قفسه سینه ورم اندام‌ها یا صورت آسیب و صدمه جسمی که باعث ایجاد زخم کوفتگی کبودی یا درد شدید شده است سرماخوردگی که بیش از حد معمول طول کشیده است افزایش قند خون در افراد دیابتی با وجود مصرف منظم داروها

 

به شما توصیه میکنیم که به صورت دوره‌ای سالانه به پزشک عمومی مراجعه کنید و چکاپ‌هایی که پزشک به شما توصیه میکند را انجام دهید.

 

خدمات ارائه شده از سوی پزشک عمومی را میتوان مراقبت‌های اولیه سلامت و خدمات درمانی و خدمات جانبی خدمات زیبایی و تغذیه‌ای طبقه بندی کرد.

 

خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشت

بیمارستان‌ها به صورت سرپایی یا بستری

درمانگاه‌ها یا کلینیک‌های خصوصی و دولتی

مراکز مراقبت بلندمدت مانند خانه سالمندان یا مراکز توانبخشی

مطب‌های خصوصی بسته به محل طبابت پزشکان عمومی میتوانند خدمات مختلفی را ارائه کنند.

 

پزشک عمومی موارد زیر را بررسی میکند:

 

فشار خون

عوامل خطر برای بیماری‌های قلبی

کلسترول بالا

دیابت شیرین

سرطان‌های سینه رحم پروستات و راست روده

اختلالات رشد و نمو

واکیسناسیون

بیماری‌های مقاربتی

افسردگی

 

اگر دچار بیماری بلند مدت هستید پزشک عمومی میتواند با پزشک متخصص برای درمان و مدیریت بیماری همکاری کند برای مدیریت بیماری دارو تجویز کند و اگر تاثیرشان از بین رفت داروها را عوض کرده یا دوزشان را تنظیم کند.

 

برای تنظیم یک برنامه غذایی و ورزشی مناسب کمکتان کند تداخلات دارویی را بررسی کند تا درگیر عوارض دارویی نشوید آزمایش‌های لازم را برای پایش و بررسی مداوم بیماری تجویز کند.

 

در زمان انتخاب یک پزشک عمومی به موارد زیر توجه داشته باشید:

 

بهتر است پزشک با بیمه‌ای که شما دارید قرارداد داشته باشد تا هزینه‌های درمانی شما به حداقل برسد.

 

بهتر است محل فعالیت پزشک عمومی نزدیک به محل زندگی یا کار شما نزدیک باشد که دردسرهای رفت و آمد را نداشته باشید.

 

بررسی کنید که ساعت حضور پزشک در مطب با برنامه‌ی روزمره‌ی شما همخوانی داشته باشد.

 

اگر میخواهید خدمات جانبی مثل طب سوزنی دریافت کنید در مورد مجوزهای پزشک عمومی سوال کنید.

 

توصیه میکنیم پزشکی را انتخاب کنید که خدمات غیرحضوری هم ارائه کند به این ترتیب لازم نیست برای سوالات و مشکلات ساده دردسرهای مراجعه حضوری را تحمل کنید.

 

پزشک عمومی کسی است که میتواند خدمات پیشگیری تشخیصی و درمانی مناسبی را برای طیف وسیعی از بیماری‌ها ارائه دهد.

 

این پزشکان آموزش‌های لازم را دیده‌اند و تخصص دارند مانند:

 

برنامه ریزی برای غربالگری‌های سلامت مانند غربالگری سرطان پروستات

نظارت بر وضعیت واکسیناسیون

انجام تست‌های تشخیصی

درمان بیماری‌ها و آسیب‌های جسمی

ارائه توصیه‌های سلامتی متناسب با شرایط شما

ارجاع به پزشک متخصص در صورت نیاز

 

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ مرداد ۰۰ ، ۲۰:۳۹
آگهی- کالا

زیبایی فرش ایرانی یکی از عواملی است که باعث ماندگاری آن در جهان هنر شده است شناخت بنیان چنین زیباییهایی ارزیابی از فرش را هموار کرده و برای این ارزیابی معیارهای مناسبی به دست میدهد.

 

همچنین شناخت و به کارگیری عوامل تاثیرگذار بر مرغوبیت و زیبایی فرش ایرانی به جاودانگی آن کمک خواهد کرد از این رو لازم است مجموعه عناصر و عواملی را که باعث زیبایی فرش ایران میشود شناخت و بر حسب اولویت طبقه بندی تعریف و معرفی کرد.

 

هدف شناخت عوامل تعیین کننده زیبایی در فرش دستباف ایران و ارتباط عوامل مذکور با ارزشهای فرهنگی و هنری جامعه در جهت ارتقای استقبال مردم از فرش ایران بر مبنای زیباییهای آن است.

 

فرش دستباف ایران مبانی زیبایی شناسی دارد و این مبانی چگونه تبیین و تعریف میشود در نتیجه گیری ضمن صحه گذاشتن بر سوال اول این نکته را در مییابیم که زیبایی در فرش ایران قابل تقسیم بندی به دو دسته ظاهری و باطنی بوده و زیبایی ظاهری نیز خود به دو قسمت درونی و بیرونی تقسیم میگردد طرح رنگ و ابعاد از جمله زیباییهای ظاهری و بیرونی فرش دستباف است.

 

۱۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ مرداد ۰۰ ، ۱۵:۱۹
آگهی- کالا

 

مزایای آهنگری عبارت خالص نشان دهنده عدم نیاز به ماشینکاری یا فرآیندهای نهائی کردن سطح آهنگری شده میباشد یک شکل خالص آهنگری شده به هیچ کار اضافی هیچ یک از سطوح آهنگری شده نیازی ندارد.


یک آهنگری نزدیک میتواند برخی سطوح و نه در تمام آنها تنها نیاز به یک ماشین کاری حداقل کاری داشته باشد آهنگری گاهی آهنگری بسته یاد میشود تا تا کیدی داشته باشد فقط در طی عملیات آهنگری ابعاد و دقت نهائی سطوح مورد نیاز است.

 

آهنگری سرد به صورت سنتی دقیق تلقی میشوند مباحث اکستروژن سرد در باره آن بحث خواهد شد در این جلد درباره جزئیات صحبت نخواهد شد به صورت مشابه فرآیند های آهنگری نیز در آهنگری طبقه بندی میشوند.

 

باید توجه شود که آهنگری تنها هنگامی‌ اقتصادی است که تهیه قطعه از یک توده خام قابل انجام نباشد در بیشتر مواقع سعی شده دقت بیشتری روی فرآیند های سرد انجام شود.


آهنگری نیم گرم حالتی است که در زیر دمای تک فاز انجام شود و مزایای هر دو روش آهنگری سرد وگرم را دارا می باشد اطلاعات جزئی تر مربوط به آهنگری آلیاژ آلومینیوم و تیتانیوم نیز در مبحث آهنگری آلیازهای آلومینیوم و آهنگری آلیاژهای تیتانیوم قابل دستیابی است.


مشکلات دسترسی به بسته و کیفیت سطح قابل قبول آهنگری گرم به صورت سنتی با یک وسعت ماشینکاری طراحی شده اند در حدود۳mm انگیزه برای آهنگری حذف ویا کاهش فرآیند گران ماشین کاری است این هزینه نه تنها قیمت ماشین کاری است که هزینه مواد براده شده نیز شامل می شود.

 

صرفه جویی ناشی از مواد به وضوح صرفه جویی ناشی از ماشین کاری نکردن نیست میتواند لحاظ شود
وزن یک قطعه که به صورت سنتی آهنگری شده است اغلب دو برابروزن قطعه تمام شده ماشینکاری شده است.

 

یک مطالعه انجام شده توسط انجمن صنعتی آهنگری تخمین زد که حدود ۲۰ تا ۴۰ درصد وزن هر قطعه آهنگری شده پرت میباشد گاهی اوقات جهت اطمینان از پر شدن قالب در تمامی‌گوشه ها این پرت ها ضروری است.

 

علت دیگر جهت استفاده از آهنگری این است که خواص یک قطعه آهنگری شده اغلب از ماده ای که پس از آهنگری معمولی ماشینکاری میشود بهتر است به علت ساختار مولکولی در این فرآیند است.

 

کاربرد آهنگری


مزایای آهنگری تصمیم بر این گرفته شود که یک قطعه باید به روش آهنگری تولید شود باید یا به روش سنتی و یا به روش درست انجام شود قطعات قرار نیست به روش منظم انجام شوند.


دقت یک فرآیند آهنگری بستگی به دقت نهائی تولید هندسه مورد نیاز ابعاد و کیفیت سطح دارد این نیازها باید برای هر قطعه تشخیص داده شوند اثر این نیازها در پارامترهای تولید باید در تحلیل طراحی مورد نظر قرار گیرد.

 


فرض براین است که آهنگری باید قابلیت این را داشته باشد که پس از عملیات به راحتی قطعه جدا شود قطعات با شیب منفی نمیتوانند با این فرآیند تولید شوند صفحات موازی با محور آهنگری اغلب نیروه های اصطکاکی زیادی هنگام فورج قطعه ایجاد میکنند.

 

ظرفیت مکانیزم خروجی وسایل آهنگری که بار مورد نیاز را تهیه میکند.
کشش مواد قطعه در دمای خروجی قطعه باید بار مورد نیاز جهت خروج را تحمل کند.
خوردگی قالب وصدمه دیدن سطح قطعه ممکن است بخاطر اصطکاک اتفاق بیافتد.

 

فیزیک جریان فلز عملیات آهنگری همچنین کاربرد های آهنگری را محدود میکند برای فلزات این امکان وجود ندارد که تیغه های نازک ویا گوشه های تیز را پر کنند نیروهای زیاد در قالب نیز ممکن است باعث بروز مشکلات در جریان فلز شود.


خنک شده قطعه توسط قالب نیز جریان فلز را محدود میکند یکی از دلایل استفاده از آهنگری قالب داغ یا هم دما میباشد آهنگری در قالب داغ هم دما را ببینید جریان فلز در آهنگری نیز میتواند باعث بروز مشکلاتی بشود.


دیدگاه های اقتصادی نیز کاربردهای آهنگری را تحت تاثیر قرار می دهد اگر تنها قیمت فرآیند آهنگری در نظر گرفته شود آهنگری دقیق عموما از نوع سنتی آن گرانتراست.


آهنگری هنگامی‌جالب تراست که هدف تولید قطعه ای با سطوح پیچیده و مشکل جهت ماشین کاری است واین روش از لحاظ هزینه قابل مقایسه با فرزکاری تراشکاری و یا سنگ زنی است.

 

دقت ابعادی قابل وصول با این روش میباشد ودر بعضی مواقع دقتهای بهتر نیز بدست آمده است و دوباره اگر مقایسه ای انجام شود بین قطعه ای که با آهنگری تمام سطوح آن نهائی شده است با قطعه که نیاز به ماشین کاری دارد.


طراحی ابزار جهت آهنگری باید شامل تحلیل تمامی‌اثراتی که میتوانند در دقت قرآیند موثر باشد بگردد باید در نظر گرفته شود که قالب مقداری انبساط انجام میدهد به علت تماس با قطعات داغ دید گاه باید برای قطعه کار باشد که پس از آهنگری شدن انقباض خواهدداشت.

 

تغییر شکل ارتجاعی ابزار و وسایل آهنگری حین فرآیند رخ میدهد وباید اثر آن روی دقت قطعه در نظر گرفته شود. در اکثر موارد این تغییر شکل ناچیز می‌تواند صرف نظر شود.


کار پذیری قطعه نیز یک مبنای بررسی است این امر درآهنگری دقیق بسیار بحرانی تر است چون تغییر شکلهای بیشتری نیاز است تا به دقتهای لازم برسیم.


تحلیل دمای قطعه و قالب نیازمند یک تحلیل دقیق انتقال حرارت است محاسبات تغییر شکل ارتجاعی نیازمند داشتن نیروی آهنگری و تحلیل تنش میباشد وتحلیل جریان فلز برای طراحی از تمام اینها مشکل تر است.


مدل ریاضی فرآیند آهنگری بر اساس روش اجزا محدود توسعه پیدا کرده برای کمک به مهندس طراح که نیازمند این تحلیل است این مدل در قالب برنامه کامپیوتری ارائه شده و می‌تواند نمودارهای تنش و دما را به طراح نشان دهد.

 

شبیه سازی و مدل در قسمت آمده است تحلیل آهنگری بر اساس مدل کامپیوتر مفید است اگر قالب نیز با همین روش طراحی و ساخته شده باشد هدف از شکل خالص باعث این خواهد بود که آهنگری و ابزارهای آن مشکلتر باشد.


شبیه سازی فیزیکی یکی از انتخاب برای شبیه سازی ریاضی آهنگری توسط کامپیوتراست شبیه سازی فیزیکی ساخت یک مدل و قطعه قالب را در گیر می کند مشاهده جریان یک ماده خمیری در دمای اتاق مفید واقع شده جهت دریافت جریان فلز حین آهنگری قالب در شبیه سازی فیزیکی نوعی پلاستیک شفاف است که قادر میسازد مشاهده پیوسته ای از فرآیند داشته باشیم.

 

استفاده از روشهای تحلیلی با هم نکاتی در ساخت قالب فقط جنبه تجربی داشته ودر کارگاه قابل دسترسی است در برخی موارد آهنگری ویا ابعاد حفره قالب میتواند تنظیم شود برای دستیابی به دقت لازم میزان توسعه عموما با مقدارزیاد کار تحلیلی افزایش پیدا میکند.


برای آهنگری ایجاد تعادل مابین سعی و خطا در ساخت و استفاده از روشهای تحلیلی است.
نگرش تحلیلی برای حالتی که تجربه ای موجود نیست میتواند مفید واقع شود.


نرم افزارهای قدرتمندی نیز جهت این امر موجود میباشد تلفیق آن با دانش و تجربه میتواند به پیش فرضهایی در زمینه ساخت قالبهای آهنگری دقیق دست یافت.


معین کردن یک قطعه برای آهنگری در ساخت قالب باید به کنترل فرآیند توجه شود ودر ارتباط با عوامل مطرح شده در زیر بایستی حداقل مطالعه صورت گیرد.


دقت ابعادی بدست آمده بهتراز دقت ابعادی قالب نخواهد بود بایستی دقت ساخت قالب از دقت مورد نظرجهت قطعه بالاترباشد کاربرد گیج ها می‌باشد که بایستی دقت ساخت آنها ازآنچه مورد اندازه گیری میباشد بیشترباشد.

 

قالب بازرسی نشود مشکل خواهد بود تا منشا خطا های بوجود آمده را پیدا کرد.
اساس اندازه گیری توسط گیج برروی قطعات نمیتواند برای اندازه گیری قالب مورد استفاده قرار گیرد.
ماشینهای اندازه گیری محوری cmm اغلب برای بازرسی قالب استفاده می شوند.
برای طراحی قالب لازم است دقت ماشینهای مورد استفاده در ساخت قالب را بداند.


اگر قرار است حفره قالب توسط اسپارک انجام شود دقت الکترود ودقت باربرداری بایستی دانسته شود قرارگیری قالب در تولید دقت آن فرق خواهد کرد بعلت وجود فرسایش در سطح قالب واین از عوامل مهم تغییر دقت ابعادی است.

 

فرسایش اندک میتواند خروج از اندازه مورد نظر را در پی داشته باشد هزینه تعمیر قالب و یا جاگذاری هسته جدید بایستی در بعد اقتصادی طراحی دیده شود.


جهت و تنظیم قالب در پرس نیز همانقدر مهم است نگهدارنده هایی که برای بستن بلوکه های قالب استفاده میشوند نیز از درجه اهمیت بالایی برخوردارند.


تنظیم قالب ضخامت قطعه آهنگری شده را تحت تاثیر قرار میدهد و ضخامت خود جز عوامل هندسی قطعه است که میتواند درجه اهمیت زیادی داشته باشد.

 

حجم نهائی قطعه به یکدیگر وابسته هستند از آنجائیکه آهنگری برای پرت کم ویا بدون پرت طراحی میشود مورد ضخامت کاملا بهرانی است تنظیم قالب طوری باشد که پرت درخط جدایش تشکیل شود گوشه های تیز پر نخواهند شد.


در آهنگری یک مرحله ای ماده اولیه برشی از میلگرد و یا یک مقطع استاندارد دیگر است ولی در نوع برنامه ای یا چند مرحله ای محصول هر مرحله ماده اولیه است برای مرحله بعدی ولی در هرصورت دقت ماده اولیه اثر مستقیم در دقت محصول هر مرحله دارد.


شکل ماده اولیه پیچیده است گسترش ماده در آن مهم است جهت اطمینان از صحت جریان فلز حین فرآیند آهنگری نیاز به ماده اولیه دقیق دارد.


حجم میتواند با وزن کردن نیز کنترل شود پیش بینی مکانی جهت فرار مواد اضافی در قالب در صورت اضافه بودن مواد به آنجا هدایت شود.


کیفیت سطح ماده اولیه نیز مهم است چرا که می‌تواند کیفیت سطح قالب را تحت شعاع قراردهد جلوگیری از اکسید اسیون یکی از عوامل مهم است بخش فرآیند حرارتی درباره آن بحث شده است.

 

سطوح برش خورده نیز مهم است گرچه گاهی اوقات قالبها طوری طراحی میشوند که آن سطوح در سطوح غیر بحرانی محصول واقع شوند.


کنترل ترکیبات شیمیایی ساختارهای متالورژی ماده خام میتواند در کاربردها آهنگری مهم باشد آهنگری فولاد نباید کربن از دست بدهد وبرای مواد خالص نباید تغییری در ساختارمولکولی آنها حاصل شود.


تمام متغییرهای آهنگری روانسازی به سختی قابل اندازه گیری است گرچه روانسازی بعنوان بحرانیترین عامل موفقیت یک فرآیند آهنگری شناخته شده است نیروی آهنگری که مواد حفره قالب را پر میکنند یکنواختی متالورژیکی محصول ساختارمولکولی و کیقیت سطحی اثر میگذارد.


دمای قطعه کاریک متغییر بحرانی در آهنگری میباشد این قسمت به کنترل این عامل میپردازد قطعه کار دچار یک تغییر دمای است حین فرآیند آهنگری در اکثر موارد دمای قطعه کار دمای خروجی از کوره درنظر گرفته میشود در آهنگری روی این دما بین +۱۰ C تا+۲۰ C کنترل وجود داشته باشد.

 

تغییرات دمایی قطعه مستقیما اندازه گیری شود قطعه به محض خروج از کوره شروع به از دست دادن دما میکند نوع انتقال قطعه از کوره تا پرس نیز می‌تواند موثر باشد و در این مرحله میتوان از ابزارهای خودکار استفاده کرد.


قطعه بیشترسرد میشود هنگامی‌که درتماس باقالب قرار میگیرد این انتقال حرارت به ضریب هدایت گرمایی قطعه و قالب و ضخامت ماه روانسازی بستگی دارد.


بنابر این زمان تماس قالب یا قطعه با اعمال نیرو نیز بر سرد شدن قطعه اثر می گذارد برای یک قالب با هندسه معلوم زمان تماس با قطعه ثابت است.

 

در برخی تحلیل های دمایی آهنگری ممکن است ضرورت احساس شود که روی دمای تغییر شکل نیر حساب شود درصد بالایی معمولا بالای ۹۰% از انرژی مکانیکی فرآیند آهنگری تبدیل به حرارت میشود.

 

افزایش پیدا میکند دمای قطعه در طی آهنگری بایک تعادل مابین حرارت از دست داده شده به محیط و حرارت تولید شده حین تغییر شکل نتیجه میشود.


اثر انقباض حرارتی
اثر حرارت بر جریا ن مواد تنش و حالت الاستیک قطعه و قالب
اثر حرارت بر خواص روانسازی
با بررسی طراحی قالب ابعاد قطعه آهنگری شده به حرارت آهنگری وابسته است به علت انقباضات حرارتی
برای بررسی اثرات حرارتی یک دمای میانگین برای قطعه در نظر گرفته میشود.


انبساط حرارتی برای قطعه و قالب خطی نباشد یک مقدار میانگین بایستی بکار رود علاوه بر انقباض حرارتی درجه حرارت دقت فرآیند آهنگری را به علت اختلاف جریان تنش در مواد قطعه تحت الشعاع قرار میدهند.


در مبحث فرضیات طراحی قالب بحث شد دمای آهنگری میتواند انتخاب شود و جریان تنش میتواند تخمین زده شود و مقدار نیروی آهنگری میتواند محاسبه شود تغییر شکل ارتجاعی قالب در برخی مواد و وسایل آهنگری میتواند حالت مناسب میتواند در طراحی قالب استفاده شود.


اگر تغییر شکل ارتجاعی مهم باشد تغییر در دمای قطعه رخ دهد این اهمیت جریان تنش را تغییر میدهد جریان تنش بسیارحساس است نسبت به تغییرات دمایی در دما بالا و جداول جریانهای تنش نیز در دماهای بالا بیشتر هستند.


دمای قطعه میتواند رفتار روانساز را عوض کند روانسازی ثابت برای رسیدن به یک فرآیند را قبلا متذکر شدیم دمای قطعه اثر مهم و خاصی درآفریند روانسازی دارد اگر یک پوشش روان کننده روی قطعه پیش از شکل دهی وجود داشته باشد.

 

اکسید اسیون قطعه داشته باشد باید توجه شود که عامل دما می‌تواند موثر باشد و در مبحث انتخاب فرآیند های گرمایی درباره آن بحث شده است بطور کلی اکسید اسیون بایستی درآهنگری مورد توجه قرارگیرد.

 

کنترل دمای آهنگری میتوانند کنترل متالورزیکی فرآیند را در برداشته باشد فرآیند سخت شدن شکل گیری مجدد شیک بلوری با دمای آهنگری در ارتباط است جابجائی های متالورزیکی نیز میتواند حین فرآیند آهنگری روی دهد.

 

رفتارهای متالورزیکی اگر پس از فرآیند عملیات حرارتی لازم است باید انجام گیرد جابجایی متالورزیکی میتواند اثرات ابعادی نیز داشته باشد باید در آهنگری فولاد که در دمای ۸۱۵ تا ۳۴۰ انجام میشود در نظر گرفته شود.

 

جابجایی فازی در فولاد اندکی بالای دمای آهنگری روی میدهد این امر با تغییری در حجم همراه است دمای وقوع این مسئله بستگی به نوع آلیاژ بکار رفته دارد.

 

۱۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ مرداد ۰۰ ، ۱۱:۴۵
آگهی- کالا